Beran - charakteristika

Beran (21.3. - 20.4.) charakteristika znamení

Živel: Oheň

Planeta: Mars

Souvztažná barva: ohnivá, červená

Povaha: mužská, cholerická

 

Beran – obecná charakteristika

Beran, nebo též Skopec,  je pod nadvládou ohně a překypuje životní energií. Když se lidé ve znamení Berana pro něco nadchnou, jsou velmi průbojní, ambiciózní, mají pevnou vůli, umí si prosadit své a nejraději by vše chtěli hned. Beran se nedá odradit překážkami ani neúspěchem. Věří ve své vlastní schopnosti a díky svým vlastnostem to může v životě dotáhnout hodně daleko, nicméně často se kvůli tomu dostane také do sporů.

 

Beran a zdraví

Za citlivý článek se považuje hlava, protože Berani rádi „prorážejí zeď hlavou“. Mohou mít problém s migrénami a úrazy hlavy. Nadměrná tělesná aktivita vyvolává vysoký krevní tlak a nespavost. Lidé ve znamení Berana jsou netrpěliví pacienti.

 

Beran a práce

Berani mají velkolepé plány, práci vykonávají s nadšením, oplývají tvůrčími schopnostmi, dobře a rychle se orientují a rozhodují. Nechtějí být omezováni a nemají rádi pracovní stereotyp. Cítí se dobře v řídící pozici.

 

Beran a láska

Vhodnými partnery Beranů jsou Býci, Blíženci, Střelci, Vodnáři a Ryby. Ženy mohou snadno podlehnout lásce a snadno z ní zase vystřízlivět. Potřebují, aby je muž usměrnil. Muži sice chtějí, aby se o ně někdo postaral, ale uvázat je k rodinném krbu nebude zase tak jednoduché.

 

Kameny znamení Berana

Kameny podle znamení a z  nich vyrobené šperky koupíte v  internetovém obchodě SperkyProZeny.cz

 

Některé známé osobnosti narození ve znamení Berana

Stela Zázvorková, Zdeněk Svěrák, Céline Dion, Elton John,…

2

2