Kohout - charakteristika

Kohout - charakteristika čínského znamení

Čínsky: JI

Roky narození: 2017, 2005, 1993, 1981, 1969, 1957, 1945, 1933, 1921, 1909

 

Kohout – charakteristika 

Kohout jedná přímočaře, je upřímný, dobrosrdečný, hrdý, ale také ješitný a egoistický. Pokud prohraje, odejde s důstojností a hrdostí, nikoliv se sklopenou hlavou. Řídí se heslem „co na srdci, to na jazyku“. Nebere si žádné servítky. O pocity a názory druhých se příliš nezajímá, přesto sám chce, aby byl ctěn a uznáván.

 

Kohout se ve všem spoléhá na sebe a málokdy někomu důvěřuje. Rád pracuje podle svého tempa a není dobré mu do toho nějak zasahovat. Staví se odmítavě proti lecjakým pravidlům a disciplíně.

 

Mezi jeho negativní charakteristiku patří marnotratnost. Je ohrožen finančním úpadkem, kterému může jen o chlup uniknout.

 

Kohout je trpělivý a jde si pevně za svým cílem. Jeho cíle jsou jasné a úspěch dopředu vykalkulovaný – nesnese mrhání energií.

 

Obecně je dobrým pracovníkem, avšak je panovačný a má sklon sekýrovat své spolupracovníky, což pramení z jeho nereálné představě o výkonu. Potřebuje, aby jeho práce byla náležitě oceněna a bouří se, když je jeho snažení přehlíženo. Je sice pilný, ale mnohdy chce dokázat více, než na kolik sám stačí.

 

V partnerství to s ním není nijak jednoduché, protože má sklon svůj protějšek podvádět. I v této oblasti je však upřímný. 

 

Některé známé osobnosti narozené v čínském znamení Kohout

Elton John, Melanie Griffith, Goldie Hawn, Larry King, Benjamin Franklin, Steve Martin, Diane Keaton, Priscilla Presley,…

 

Kameny podle znamení i šperky z nich vyrobené můžete výhodně koupit v  internetovém obchodě SperkyProZeny.cz

2

2