Lev - charakteristika

Lev (23.7. - 23.8.) - charakteristika znamení

 

 

Živel: Oheň

Planeta: Slunce

Souvztažná barva: zlatá, hnědá, oranžová

Povaha: mužská, cholerická

 

 

Lev – obecná charakteristika

Lev je od přírody rozený vůdce, a tak si bude v průběhu života rád vytvářet pozice, kde může uplatnit svou autoritu. Lvi vynikají svým charisma a jsou doslova předurčeni k tomu, aby stáli v centru pozornosti. Chtějí v životě něčeho dosáhnout a na své úspěchy bývají patřičně pyšní. Neradi se podřizují ostatním či snáší kritiku. Jsou však velkorysí a dobrosrdeční a brání ty, kterým je křivděno.

 

 

Lev a zdraví

Lvi se mohou těšit poměrně pevnému zdraví a vitalitě. Bývají odolní vůči chronickým nemocem, zato je častěji mohou postihnout různé úrazy a akutní nemoci. Ve vyšším věku se mohou objevit potíže se srdcem a krevním oběhem. Mezi slabší místa patří také zrak a páteř.

 

 

Lev a práce

Lvi jsou v pracovní sféře velmi schopní lidé. Mají dobré organizační schopnosti a chtějí postupovat neustále dopředu. Nejlépe se budou cítit v řídicí funkci. Lvi mají schopnost udržet si nadhled a chladnou hlavu. Dokáží dobře uplatnit své tvůrčí schopnosti, nadání a diplomacii.

 

 

Lev a láska

Lvi jsou ochotni se lásce plně oddat, prožívají ji naplno. Muž Lev je ve vztahu více dominantní, a proto se k němu hodí žena, která se jím nechá vést. Lev bývá vášnivý a žárlivý, nerad sedí doma, nýbrž tráví čas ve společnosti. Lvice bývají velmi přitažlivé a snadno svedou druhé pohlaví. Dbají na svůj zevnějšek a od muže vyžadují dostatek pozornosti. Vhodnými protějšky jsou Lvi, Váhy, Raci, Střelci, Berani a Blíženci.

 

 

Kameny znamení Lva

Kameny podle znameníšperky z nich vyrobené můžete výhodně koupit v  internetovém obchodě SperkyProZeny.cz

 

Některé známé osobnosti narození ve znamení Lva

Bolek Polívka, Ewa Farná, Madonna, Jenifer Lopez,…

2

2